xkeyboard-config-2.39.99 - en to bg translation catalogue (1149 entries)

en: 3rd level of Caps Lock
bg: Caps Lock на 3-то ниво

en: 3rd level of Left Ctrl
bg: Левият Ctrl на 3-то ниво

en: 3rd level of Left Win
bg: Левият Win на 3-то ниво

en: 3rd level of Menu
bg: Menu на 3-то ниво

en: 3rd level of Right Ctrl
bg: Десният Ctrl на 3-то ниво

en: 3rd level of Right Win
bg: Десният Win на 3-то ниво

en: 3rd level of the "&lt; &gt;" key
bg: 3-то ниво на „&lt;&gt;“

en: A user-defined custom Layout
bg: подредба на потребителя

en: A4Tech Wireless Desktop RFKB-23
bg: A4Tech Wireless Desktop RFKB-23 — безжична

en: APL symbols (APLX unified)
bg: Знаци на клавишите в APL — всичко в APLX

en: APL symbols (Dyalog APL)
bg: Знаци в APL (Dyalog APL)

en: APL symbols (IBM APL2)
bg: Знаци в APL (IBM APL2)

en: APL symbols (Manugistics APL*PLUS II)
bg: Знаци в APL — Manugistics APL*PLUS II

en: APL symbols (SAX, Sharp APL for Unix)
bg: Знаци в APL (SAX, Sharp APL за Unix)

en: APL symbols (unified)
bg: Знаци в APL symbols (всички)

en: Abkhazian (Russia)
bg: абхазка — руска

en: Acer laptop
bg: Acer — за преносим компютър

en: Add the standard behavior to Menu key
bg: Добавяне на стандартното поведение на Menu

en: Akan
bg: аканска

en: Albanian
bg: албанска

en: Albanian (Plisi)
bg: албанска — плиси

en: Albanian (Veqilharxhi)
bg: албанска — Векилхархи

en: Allow breaking grabs with keyboard actions (warning: security risk)
bg: Позволяване на клавиатурно прекъсване на прихващането на устройствата (внимание: намалява сигурността)

en: Allow grab and window tree logging
bg: Журнални съобщения за дървото и прихващането на прозорците

en: Alt and Meta are on Alt
bg: Alt-овете отговарят на Meta и на Alt

en: Alt and Win behavior
bg: Поведение на Alt и Win

en: Alt is mapped to Right Win, Super to Menu
bg: Десният Win е Alt, а Menu — Super

en: Alt is mapped to Win and the usual Alt
bg: И двата Win-а са Alt (както и клавишите Alt)

en: Alt is swapped with Win
bg: Alt е разменен с Win

en: Amharic
bg: амхарска

en: Ancient
bg: древна

en: Any Alt
bg: Всеки Alt

en: Any Win
bg: Всеки Win

en: Any Win (while pressed)
bg: Всеки Win (докато е натиснат)

en: Apple Aluminium (ANSI)
bg: Apple Aluminium — по ANSI

en: Apple Aluminium (ISO)
bg: Apple Aluminium — по ISO

en: Apple Aluminium (JIS)
bg: Apple Aluminium — по JIS

en: Apple Aluminium emulates Pause, PrtSc, Scroll Lock
bg: Apple Aluminium — симулиране на клавиши за PC (Pause, PrtSc, Scroll Lock)

en: Arabic
bg: арабска

en: Arabic (AZERTY)
bg: арабска — azerty

en: Arabic (AZERTY, Eastern Arabic numerals)
bg: арабска — azerty, източноарабски цифри

en: Arabic (Algeria)
bg: арабска — алжирска

en: Arabic (Arabic numerals, extensions in the 4th level)
bg: арабска — стандартни арабски цифри, разширения на 4-то ниво

en: Arabic (Buckwalter)
bg: арабска — транслитерация по Бъкуолтър

en: Arabic (Eastern Arabic numerals)
bg: арабска — източноарабски цифри

en: Arabic (Eastern Arabic numerals, extensions in the 4th level)
bg: арабска — източноарабски цифри, разширения на 4-то ниво

en: Arabic (Egypt)
bg: арабска — египетска

en: Arabic (ErgoArabic)
bg: арабска — ErgoArabic

en: Arabic (Iraq)
bg: арабска — иракска

en: Arabic (Macintosh)
bg: арабска — за Macintosh

en: Arabic (Macintosh, phonetic)
bg: арабска — за Macintosh, фонетична

en: Arabic (Morocco)
bg: арабска — мароканска

en: Arabic (OLPC)
bg: арабска — OLPC

en: Arabic (Pakistan)
bg: арабска — пакистанска

en: Arabic (Sun Type 6/7)
bg: арабска — на Sun, вид 6/7

en: Arabic (Syria)
bg: арабска — сирийска

en: Armenian
bg: арменска

en: Armenian (OLPC, phonetic)
bg: арменска — фонетична, OLPC

en: Armenian (alt. eastern)
bg: арменска — източна, алтернативна

en: Armenian (alt. phonetic)
bg: арменска — фонетична, алтернативна

en: Armenian (eastern)
bg: арменска — източна

en: Armenian (phonetic)
bg: арменска — фонетична

en: Armenian (western)
bg: арменска — западна

en: Assamese (KaGaPa, phonetic)
bg: асамска — фонетична по KaGaPa

en: Asturian (Spain, with bottom-dot H and L)
bg: астурска — испанска, „Ḥ“ и „Ḷ“

en: Asus laptop
bg: Asus — за преносим компютър

en: At the bottom left
bg: Долу вляво

en: At the corresponding key in a Colemak layout
bg: При съответния клавиш в коулмак

en: At the corresponding key in a Dvorak layout
bg: При съответния клавиш в дворак

en: At the corresponding key in a QWERTY layout
bg: При съответния клавиш в qwerty

en: Atsina
bg:  ацинска

en: Avatime
bg: аватимска

en: Avestan
bg: авестийска

en: Azerbaijani
bg: азърбейджанска

en: Azerbaijani (Cyrillic)
bg: азърбейджанска — кирилица

en: Azerbaijani (Iran)
bg: азърбейджанска — иранска

en: Azona RF2300 Wireless Internet
bg: Azona RF2300 Wireless Internet — безжична, за Интернет

en: BTC 5113RF Multimedia
bg: BTC 5113RF Multimedia — за мултимедия

en: BTC 9116U Mini Wireless Internet and Gaming
bg: BTC 9116U Mini Wireless Internet and Gaming — безжична, за Интернет и игри

en: Backslash
bg: Обратно наклонена черта

en: Backslash; acts as onetime lock when pressed together with another 3rd level chooser
bg: „\“ избира 3-то ниво и еднократно го заключва заедно с друг клавиш за 3-то ниво

en: Bambara
bg: бамбарска

en: Bangla
bg: бенгалска

en: Bangla (India)
bg: бенгалска — индийска

en: Bangla (India, Baishakhi InScript)
bg: бенгалска — индийска, байшаки, инскрипт

en: Bangla (India, Baishakhi)
bg: бенгалска — индийска, байшаки

en: Bangla (India, Bornona)
bg: бенгалска — индийска, борона

en: Bangla (India, Gitanjali)
bg: бенгалска — индийска, гитанжали

en: Bangla (India, KaGaPa, phonetic)
bg: бенгалска — индийска, фонетична по KaGaPa

en: Bangla (India, Probhat)
bg: бенгалска — индийска, пробхат

en: Bangla (Probhat)
bg: бенгалска — пробхат

en: Bashkirian
bg: башкирска

en: Belarusian
bg: беларуска

en: Belarusian (Latin)
bg: беларуска — латиница

en: Belarusian (intl.)
bg: беларуска — многоезична

en: Belarusian (legacy)
bg: беларуска — остаряла

en: Belarusian (phonetic)
bg: беларуска — фонетична

en: Belgian
bg: белгийска

en: Belgian (ISO, alt.)
bg: белгийска — по ISO, алтернативна

en: Belgian (Latin-9 only, alt.)
bg: белгийска — само латиница по Latin-9, алтернативна

en: Belgian (Sun Type 6/7)
bg: белгийска — на Sun, вид 6/7

en: Belgian (Wang 724 AZERTY)
bg: белгийска — Wang, модел 724, azerty

en: Belgian (alt.)
bg: белгийска — алтернативна

en: Belgian (no dead keys)
bg: белгийска — без мъртви клавиши

en: Berber (Algeria, Latin)
bg: берберска — алжирска, латиница

en: Berber (Algeria, Tifinagh)
bg: берберска — алжирска, за тифинах

en: Berber (Morocco, Tifinagh alt.)
bg: берберска — мароканска, за тифинах, алтернативна

en: Berber (Morocco, Tifinagh extended phonetic)
bg: берберска — мароканска, разширена фонетична за тифинах

en: Berber (Morocco, Tifinagh extended)
bg: берберска — мароканска, разширена за тифинах

en: Berber (Morocco, Tifinagh phonetic)
bg: берберска — мароканска, фонетична за тифинах

en: Berber (Morocco, Tifinagh phonetic, alt.)
bg: берберска — мароканска, фонетична за тифинах, алтернативна

en: Berber (Morocco, Tifinagh)
bg: берберска — мароканска, за тифинах

en: Bosnian
bg: босненска

en: Bosnian (US)
bg: босненска — американска

en: Bosnian (US, with Bosnian digraphs)
bg: босненска — американска, босненски диграфи

en: Bosnian (with Bosnian digraphs)
bg: босненска — босненски диграфи

en: Bosnian (with guillemets)
bg: босненска — „«»“

en: Both Alts together
bg: Двата Alt-а заедно

en: Both Alts together; AltGr alone chooses third level
bg: Двата Alt-а заедно, десният Alt избира 3-то ниво

en: Both Ctrls together
bg: Двата Ctrl-а заедно

en: Both Shifts together
bg: Двата Shift-а заедно

en: Both Shifts together enable Caps Lock
bg: Двата Shift-а заедно включват Caps Lock

en: Both Shifts together enable Caps Lock; one Shift key disables it
bg: Двата Shift-а заедно включват Caps Lock, самостоятелен Shift го изключва

en: Both Shifts together enable Shift Lock
bg: Двата Shift-а заедно включват Shift Lock

en: Braille
bg: брайл

en: Braille (left-handed inverted thumb)
bg: брайл — левичари, обърнат палец

en: Braille (left-handed)
bg: брайл — левичари

en: Braille (right-handed inverted thumb)
bg: брайл — десничари, обърнат палец

en: Braille (right-handed)
bg: брайл — десничари

en: Breton (France)
bg: бретонска — френска

en: Brother Internet
bg: Brother Internet — за Интернет

en: Bulgarian
bg: българска

en: Bulgarian (enhanced)
bg: българска — подобрена

en: Bulgarian (new phonetic)
bg: българска — нова фонетична

en: Bulgarian (traditional phonetic)
bg: българска — традиционна фонетична

en: Burmese
bg: бурманска

en: Burmese (Zawgyi)
bg: бурманска — Zawgyi

en: Cameroon (AZERTY, intl.)
bg: камерунска — azerty, многоезична

en: Cameroon (Dvorak, intl.)
bg: камерунска — дворак, многоезична

en: Cameroon Multilingual (QWERTY, intl.)
bg: камерунска — многоезична, qwerty

en: Canadian (CSA)
bg: канадска — стандартна по CSA

en: Caps Lock (while pressed), Alt+Caps Lock for the original Caps Lock action
bg: Caps Lock (докато е натиснат), Alt+Caps Lock замества Caps Lock

en: Caps Lock acts as Shift with locking; Shift "pauses" Caps Lock
bg: Caps Lock работи като Shift със заключване. Shift временно спира Caps Lock

en: Caps Lock acts as Shift with locking; Shift does not affect Caps Lock
bg: Caps Lock работи като Shift със заключване. Shift не влияе на Caps Lock

en: Caps Lock as Ctrl
bg: Caps Lock е Ctrl

en: Caps Lock as Ctrl, Ctrl as Hyper
bg: Caps Lock е Ctrl, Ctrl е Hyper

en: Caps Lock behavior
bg: Поведение на Caps Lock

en: Caps Lock chooses 5th level
bg: Caps Lock избира 5-то ниво

en: Caps Lock is disabled
bg: Caps Lock е изключен

en: Caps Lock to first layout; Shift+Caps Lock to second layout
bg: Caps Lock към първата подредба, Shift+Caps Lock към втората

en: Caps Lock toggles Shift Lock (affects all keys)
bg: Caps Lock сменя състоянието Shift (за всички клавиши)

en: Caps Lock toggles normal capitalization of alphabetic characters
bg: Caps Lock сменя състоянието Shift само на буквените клавиши

en: Caps Lock uses internal capitalization; Shift "pauses" Caps Lock
bg: Caps Lock използва вътрешна промяна на регистъра. Shift временно спира Caps Lock

en: Caps Lock uses internal capitalization; Shift does not affect Caps Lock
bg: Caps Lock използва вътрешна промяна на регистъра. Shift не влияе на Caps Lock

en: Caps Lock; acts as onetime lock when pressed together with another 3rd-level chooser
bg: Caps Lock избира 3-то ниво и еднократно го заключва заедно с друг клавиш за 3-то ниво

en: Catalan (Spain, with middle-dot L)
bg: каталунска — испанска, „Ŀ“

en: Cherokee
bg: черокска

en: Cherry Blue Line CyBo@rd (alt.)
bg: Cherry Blue Line CyBo@rd — алтернативна

en: Chicony Internet
bg: Chicony Internet — за Интернет

en: Chinese
bg: китайска

en: Church Slavonic
bg: църковнославянска

en: Chuvash
bg: чувашка

en: Chuvash (Latin)
bg: чувашка — латиница

en: CloGaelach
bg: келтска латиница

en: Coeur d'Alene Salish
bg: селиш на кор дален

en: Compaq Armada laptop
bg: Compaq Armada — за преносим компютър

en: Compaq Easy Access
bg: Compaq Easy Access — за лесен достъп

en: Compaq Internet (13 keys)
bg: Compaq Internet — за Интернет, 13 допълнителни клавиша

en: Compaq Internet (18 keys)
bg: Compaq Internet — за Интернет, 18 допълнителни клавиша

en: Compaq Internet (7 keys)
bg: Compaq Internet — за Интернет, 7 допълнителни клавиша

en: Compaq Presario laptop
bg: Compaq Presario — за преносим компютър

en: Compatibility options
bg: Настройки за съвместимост

en: Coptic
bg: коптска

en: Creative Desktop Wireless 7000
bg: Creative Desktop Wireless 7000 — безжична

en: Crimean Tatar (Dobruja Q)
bg: кримски татарски — „Q“ горе-вляво, Добруджа-Q

en: Crimean Tatar (Turkish Alt-Q)
bg: кримско татарска — турска, „Q“ горе-вляво, алтернативна

en: Crimean Tatar (Turkish F)
bg: кримско татарска — турска, „F“ горе-вляво

en: Crimean Tatar (Turkish Q)
bg: кримско татарска — турска, „Q“ горе-вляво

en: Croatian
bg: хърватска

en: Croatian (US)
bg: хърватска — американска

en: Croatian (US, with Croatian digraphs)
bg: хърватска — американска, хърватски диграфи

en: Croatian (with Croatian digraphs)
bg: хърватска — хърватски диграфи

en: Croatian (with guillemets)
bg: хърватска — „«»“

en: Ctrl is mapped to Alt, Alt to Win
bg: И двата Alt-а са Ctrl, Win е Alt

en: Ctrl is mapped to Right Win and the usual Ctrl
bg: Десният Win е Ctrl (както и клавишите Ctrl)

en: Ctrl is mapped to Win and the usual Ctrl
bg: И двата Win-а са Ctrl (както и клавишите Ctrl)

en: Ctrl position
bg: Положение на Ctrl

en: Ctrl+Left Win to first layout; Ctrl+Menu to second layout
bg: Левият Ctrl+левият Win към първата подредба, Ctrl+Menu към втората

en: Currency signs
bg: Знаци за валута

en: Czech
bg: чешка

en: Czech (QWERTY)
bg: чешка — qwerty

en: Czech (QWERTY, Macintosh)
bg: чешка — qwerty, за Macintosh

en: Czech (QWERTY, Windows)
bg: чешка — qwerty, Windows

en: Czech (QWERTY, extra backslash)
bg: чешка — qwerty, допълнителна „\“

en: Czech (QWERTZ, Windows)
bg: чешка — qwertz, Windows

en: Czech (Sun Type 6/7)
bg: чешка — на Sun, вид 6/7

en: Czech (UCW, only accented letters)
bg: чешка — UCW, само букви надредни знаци

en: Czech (US, Colemak, UCW support)
bg: чешка — американска, коулмак с поддръжка на UCW

en: Czech (US, Dvorak, UCW support)
bg: чешка — американска, дворак поддръжка на UCW

en: Czech (coder)
bg: чешка — кодиране

en: Czech (extra backslash)
bg: чешка — допълнителна „\“

en: Czech (programming)
bg: чешка — програмиране

en: Czech (programming, typographic)
bg: чешка — програмиране, типографски знаци

en: Czech, Slovak and German (US)
bg: чешка, словашка и немска — американска

en: Czech, Slovak, Polish, Spanish, Finnish, Swedish and German (US)
bg: чешка, словашка, полска, испанска, финска, шведска и немска — американска

en: Danish
bg: датска

en: Danish (Dvorak)
bg: датска — дворак

en: Danish (Macintosh)
bg: датска — за Macintosh

en: Danish (Macintosh, no dead keys)
bg: датска — за Macintosh, без мъртви клавиши

en: Danish (Sun Type 6/7)
bg: датска — на Sun, вид 6/7

en: Danish (Windows)
bg: датска — Windows

en: Danish (no dead keys)
bg: датска — без мъртви клавиши

en: Dari
bg: дарийска

en: Dari (Afghanistan, OLPC)
bg: дарийска — афганистанска, OLPC

en: Default numeric keypad keys
bg: Стандартни клавиши на цифровата клавиатура

en: Dell 101-key PC
bg: Клавиатура на Dell със 101 клавиша за PC

en: Dell Inspiron 6000/8000 laptop
bg: Dell Inspiron 6000/8000 — за преносим компютър

en: Dell Latitude laptop
bg: Dell Latitude — за преносим компютър

en: Dell Precision M laptop
bg: Dell Precision M — за преносим компютър

en: Dell Precision M65 laptop
bg: Dell Precision M65 — за преносим компютър

en: Dell USB Multimedia
bg: Dell USB Multimedia — за мултимедия

en: Dexxa Wireless Desktop
bg: Dexxa Wireless Desktop — безжична

en: Dhivehi
bg: дивеи

en: Dutch
bg: нидерландска

en: Dutch (Macintosh)
bg: нидерландска — за Macintosh

en: Dutch (Sun Type 6/7)
bg: холандска — на Sun, вид 6/7

en: Dutch (US)
bg: нидерландска —  американска

en: Dutch (standard)
bg: нидерландска — стандартна

en: Dzongkha
bg: дзонка

en: Elfdalian (Sweden, with combining ogonek)
bg: Елфдалиан — шведска, комбинращ огонек

en: Enable APL overlay characters
bg: Комбиниране на знаци в APL

en: Enable extra typographic characters
bg: Допълнителни типографски знаци

en: English (3l)
bg: английска — 3l

en: English (3l, Chromebook)
bg: английска — 3l, за Chromebook

en: English (3l, emacs)
bg: английска — 3l, emacs

en: English (Australia)
bg: английска — австралийска

en: English (Cameroon)
bg: английска — камерунска

en: English (Canada)
bg: английска — канадска

en: English (Carpalx)
bg: английска — Карпал Екс

en: English (Carpalx, full optimization)
bg: английска — Карпал Екс, всички оптимизации

en: English (Carpalx, full optimization, intl., with AltGr dead keys)
bg: английска — Карпал Екс, всички оптимизации, многоезична, мъртви клавиши чрез AltGr

en: English (Carpalx, full optimization, intl., with dead keys)
bg: английска — Карпал Екс, всички оптимизации, многоезична, мъртви клавиши

en: English (Carpalx, intl., with AltGr dead keys)
bg: английска — Карпал Екс, многоезична, мъртви клавиши чрез AltGr

en: English (Carpalx, intl., with dead keys)
bg: английска — Карпал Екс, многоезична, мъртви клавиши

en: English (Colemak)
bg: английска — коулмак

en: English (Colemak-DH ISO)
bg: английска — коулмак DH, по ISO

en: English (Colemak-DH Ortholinear)
bg: английска — коулмак DH, декартови

en: English (Colemak-DH Wide ISO)
bg: английска — коулмак DH, по ISO, широка

en: English (Colemak-DH Wide)
bg: английска — коулмак DH, широка

en: English (Colemak-DH)
bg: английска — коулмак DH

en: English (Drix)
bg: английска — дрикс

en: English (Dvorak)
bg: английска — дворак

en: English (Dvorak, Macintosh)
bg: английска — дворак, за Macintosh

en: English (Dvorak, alt. intl.)
bg: английска — дворак, многоезична, алтернативна

en: English (Dvorak, intl., with dead keys)
bg: английска — дворак, многоезична, мъртви клавиши

en: English (Dvorak, left-handed)
bg: английска — дворак за левичари

en: English (Dvorak, right-handed)
bg: английска — дворак за десничари

en: English (Ghana)
bg: английска — ганайска

en: English (Ghana, GILLBT)
bg: английска — ганайска, GILLBT

en: English (Ghana, multilingual)
bg: английска — ганайска, многоезична

en: English (India, with rupee)
bg: английска — индийска, „₨“

en: English (Macintosh)
bg: английска — за Macintosh

en: English (Mali, US, Macintosh)
bg: английска — малийска, американска, за Macintosh

en: English (Mali, US, intl.)
bg: английска — малийска, американска, многоезична, за Macintosh

en: English (New Zealand)
bg: английска — новозеландска

en: English (Nigeria)
bg: английска — нигерийска

en: English (Norman)
bg: английска — Норман

en: English (South Africa)
bg: английска — южноафриканска

en: English (UK)
bg: английска — великобританска

en: English (UK, Colemak)
bg: английска — великобританска, коулмак

en: English (UK, Colemak-DH)
bg: английска — великобританска, коулмак DH

en: English (UK, Dvorak)
bg: английска — великобританска, дворак

en: English (UK, Dvorak, with UK punctuation)
bg: английска — великобританска, пунктуация на Обединеното кралство, дворак

en: English (UK, Macintosh)
bg: английска — великобританска, за Macintosh

en: English (UK, Macintosh, intl.)
bg: английска — великобританска, за Macintosh, многоезична

en: English (UK, Sun Type 6/7)
bg: английска — великобританска, на Sun, вид 6/7

en: English (UK, extended, Windows)
bg: английска — великобританска, разширена, Windows

en: English (UK, intl., with dead keys)
bg: английска — великобританска, многоезична, мъртви клавиши

en: English (US)
bg: английска — американска

en: English (US, IBM Arabic 238_L)
bg: английска — американска, арабска на IBM 238_L

en: English (US, Sun Type 6/7)
bg: английска — американска, на Sun, вид 6/7

en: English (US, Symbolic)
bg: английска — американска, символи

en: English (US, alt. intl.)
bg: английска — американска, многоезична, алтернативна

en: English (US, euro on 5)
bg: английска — американска, c „€“ при 5

en: English (US, intl., AltGr Unicode combining)
bg: английска — американска, многоезична, комбинации по Уникод чрез AltGr

en: English (US, intl., AltGr Unicode combining, alt.)
bg: английска — американска, многоезична, комбинации по Уникод чрез AltGr

en: English (US, intl., with dead keys)
bg: английска — американска, многоезична, мъртви клавиши

en: English (Western European AltGr dead keys)
bg: английска — западноевропейска, мъртви клавиши чрез AltGr

en: English (Workman)
bg: английска — Уъркман

en: English (Workman, intl., with dead keys)
bg: английска — Уъркман, многоезична, мъртви клавиши

en: English (Workman-P)
bg: английска — Уъркман-P

en: English (classic Dvorak)
bg: английска — класически дворак

en: English (intl., with AltGr dead keys)
bg: английска — многоезична, мъртви клавиши чрез AltGr

en: English (programmer Dvorak)
bg: английска — дворак за програмисти

en: English (the divide/multiply toggle the layout)
bg: английска — „*“ и „/“ сменят подредбата

en: Enter on keypad
bg: Enter на цифровата клавиатура

en: Esperanto
bg: есперантска

en: Esperanto (Brazil, Nativo)
bg: есперантска — бразилска, нативна

en: Esperanto (Portugal, Nativo)
bg: есперантска — португалска, нативна

en: Esperanto (legacy)
bg: есперантска — остаряла

en: Esperanto letters with superscripts
bg: Букви на Esperanto с ударения

en: Estonian
bg: естонска

en: Estonian (Dvorak)
bg: естонска — дворак

en: Estonian (Sun Type 6/7)
bg: естонска — на Sun, вид 6/7

en: Estonian (US)
bg: естонска — американска

en: Estonian (no dead keys)
bg: естонска — без мъртви клавиши

en: EurKEY (US)
bg: EurKEY — американска

en: Euro on 2
bg: „€“ при „2“

en: Euro on 4
bg: „€“ при „4“

en: Euro on 5
bg: „€“ при „5“

en: Euro on E
bg: „€“ при „E“

en: Ewe
bg: еве

en: Faroese
bg: фарьорска

en: Faroese (no dead keys)
bg: фарьорска — без мъртви клавиши

en: Filipino
bg: филипинска

en: Filipino (Capewell-Dvorak, Baybayin)
bg: филипинска — дворак на Кейпуел, байбаин

en: Filipino (Capewell-Dvorak, Latin)
bg: филипинска — дворак на Кейпуел, латиница

en: Filipino (Capewell-QWERF 2006, Baybayin)
bg: филипинска — QWERF 2006 на Кейпуел, байбаин

en: Filipino (Capewell-QWERF 2006, Latin)
bg: филипинска — QWERF 2006 на Кейпуел, латиница

en: Filipino (Colemak, Baybayin)
bg: филипинска — коулмак, байбаин

en: Filipino (Colemak, Latin)
bg: филипинска — коулмак, латиница

en: Filipino (Dvorak, Baybayin)
bg: филипинска — дворак, байбаин

en: Filipino (Dvorak, Latin)
bg: филипинска — дворак, латиница

en: Filipino (QWERTY, Baybayin)
bg: филипинска — qwerty, байбаин

en: Finnish
bg: финландска

en: Finnish (DAS)
bg: финландска — DAS, дворак

en: Finnish (Dvorak)
bg: финландска — дворак

en: Finnish (Macintosh)
bg: финландска — за Macintosh

en: Finnish (Sun Type 6/7)
bg: финландска — на Sun, вид 6/7

en: Finnish (Windows)
bg: финландска — Windows

en: Finnish (classic)
bg: финландска — класическа

en: Finnish (classic, no dead keys)
bg: финландска — класическа, без мъртви клавиши

en: Four-level key with abstract separators
bg: Клавиш на четири нива с абстрактни разделители

en: Four-level key with comma
bg: Клавиш на четири нива с десетична запетая

en: Four-level key with dot
bg: Клавиш на четири нива с десетична точка

en: Four-level key with dot, Latin-9 only
bg: Клавиш на четири нива с десетична точка, само латиница по Latin-9

en: Four-level key with momayyez
bg: Клавиш на четири нива с арабска десетична запетая

en: French
bg: френска

en: French (AZERTY)
bg: френска — azerty

en: French (AZERTY, AFNOR)
bg: френска — azerty, afnor

en: French (BEPO)
bg: френска — bépo

en: French (BEPO, AFNOR)
bg: френска — bépo, afnor

en: French (BEPO, Latin-9 only)
bg: френска — bépo, само латиница по Latin-9

en: French (Cameroon)
bg: френска — камерунска

en: French (Canada)
bg: френска — канадска

en: French (Canada, Dvorak)
bg: френска — канадска, дворак

en: French (Canada, legacy)
bg: френска — канадска, остаряла

en: French (Democratic Republic of the Congo)
bg: френска — конгоанска

en: French (Dvorak)
bg: френска — дворак

en: French (Macintosh)
bg: френска — за Macintosh

en: French (Mali, alt.)
bg: френска — малийска, алтернативна

en: French (Morocco)
bg: френска — мароканска

en: French (Sun Type 6/7)
bg: френска — на Sun, вид 6/7

en: French (Switzerland)
bg: френска — швейцарска

en: French (Switzerland, Macintosh)
bg: френска — швейцарска, за Macintosh

en: French (Switzerland, Sun Type 6/7)
bg: френска — швейцарска, на Sun, вид 6/7

en: French (Switzerland, no dead keys)
bg: френска — швейцарска, без мъртви клавиши

en: French (Togo)
bg: френска — Того

en: French (US with dead keys, alt.)
bg: френска — американска, мъртви клавиши, алтернативна

en: French (US)
bg: френска —  американска

en: French (US, AZERTY)
bg: френска — американска, azerty

en: French (alt.)
bg: френска — алтернативна

en: French (alt., Latin-9 only)
bg: френска — само латиница по Latin-9, алтернативна

en: French (alt., no dead keys)
bg: френска — без мъртви клавиши, алтернативна

en: French (legacy, alt.)
bg: френска — остаряла, алтернативна

en: French (legacy, alt., no dead keys)
bg: френска — остаряла, без мъртви клавиши, алтернативна

en: French (no dead keys)
bg: френска — без мъртви клавиши

en: Friulian (Italy)
bg: фриулска — италианска

en: Fujitsu-Siemens Amilo laptop
bg: Fujitsu-Siemens Amilo — за преносим компютър

en: Fula
bg: фула

en: Ga
bg: га

en: Gagauz (Moldova)
bg: гагаузка — молдовска

en: Generic 101-key PC
bg: Стандартна клавиатура за PC със 101 клавиша

en: Generic 102-key PC
bg: Стандартна клавиатура за PC със 102 клавиша

en: Generic 104-key PC
bg: Стандартна клавиатура за PC със 104 клавиша

en: Generic 104-key PC with L-shaped Enter key
bg: Стандартна клавиатура за PC със 104 клавиша и голям Enter

en: Generic 105-key PC
bg: Стандартна клавиатура за PC със 105 клавиша

en: Generic 86-key PC
bg: Стандартна клавиатура за PC с 86 клавиша

en: Genius Comfy KB-16M/Multimedia KWD-910
bg: Genius Comfy KB-16M/Multimedia KWD-910 — за мултимедия

en: Georgian
bg: грузинска

en: Georgian (France, AZERTY Tskapo)
bg: грузинска — френска, azerty на Цкапо

en: Georgian (Italy)
bg: грузинска — италианска

en: Georgian (MESS)
bg: грузинска — MESS

en: Georgian (ergonomic)
bg: грузинска — ергономична

en: German
bg: немска

en: German (Aus der Neo-Welt)
bg: немска — от новия свят

en: German (Austria)
bg: немска — австрийска

en: German (Austria, Macintosh)
bg: немска — австрийска, за Macintosh

en: German (Austria, no dead keys)
bg: немска — австрийска, без мъртви клавиши

en: German (Bone)
bg: немска — Боне

en: German (Bone, eszett in the home row)
bg: немска — Боне, „ß“ на средния ред

en: German (Dvorak)
bg: немска — дворак

en: German (E1)
bg: немска — E1

en: German (E2)
bg: немска — E2

en: German (KOY)
bg: немска — KOY

en: German (Macintosh)
bg: немска — за Macintosh

en: German (Macintosh, no dead keys)
bg: немска — за Macintosh, без мъртви клавиши

en: German (Neo 2)
bg: немска — Neo 2

en: German (Neo, QWERTY)
bg: немска — Neo, qwerty

en: German (Neo, QWERTZ)
bg: немска — Neo, qwertz

en: German (QWERTY)
bg: немска — qwerty

en: German (Sun Type 6/7)
bg: немска — на Sun, вид 6/7

en: German (Switzerland)
bg: немска — швейцарска

en: German (Switzerland, Macintosh)
bg: немска — швейцарска, за Macintosh

en: German (Switzerland, Sun Type 6/7)
bg: немска — швейцарска, на Sun, вид 6/7

en: German (Switzerland, legacy)
bg: немска — швейцарска, остаряла

en: German (Switzerland, no dead keys)
bg: немска — швейцарска, без мъртви клавиши

en: German (T3)
bg: немска — T3

en: German (US)
bg: немска — американска

en: German (dead acute)
bg: немска — мъртво „´“

en: German (dead grave acute)
bg: немска — мъртво „`“

en: German (dead tilde)
bg: немска — мъртва „~“

en: German (no dead keys)
bg: немска — без мъртви клавиши

en: German (with Hungarian letters, no dead keys)
bg: немска — унгарски букви, без мъртви клавиши

en: German, Swedish and Finnish (US)
bg: немска, шведска и финландска — американска

en: Gothic
bg: готическа

en: Greek
bg: гръцка

en: Greek (Colemak)
bg: гръцка — коулмак

en: Greek (Sun Type 6/7)
bg: гръцка — на Sun, вид 6/7

en: Greek (extended)
bg: гръцка — разширена

en: Greek (no dead keys)
bg: гръцка — без мъртви клавиши

en: Greek (polytonic)
bg: гръцка — политонична

en: Greek (simple)
bg: гръцка — опростена

en: Gujarati
bg: гуджарати

en: Gujarati (KaGaPa, phonetic)
bg: гуджарати — фонетична по KaGaPa

en: Hanyu Pinyin Letters (with AltGr dead keys)
bg: ханю пинин — мъртви клавиши чрез AltGr

en: Happy Hacking for Mac
bg: Happy Hacking за Mac

en: Hausa (Ghana)
bg: хауска — ганайска

en: Hausa (Nigeria)
bg: хауска — нигерийска

en: Hawaiian
bg: хавайска

en: Hebrew
bg: иврит

en: Hebrew (Biblical, SIL phonetic)
bg: иврит — библейска, Сил, фонетична

en: Hebrew (Biblical, Tiro)
bg: иврит — библейска, Тиро

en: Hebrew (SI-1452-2)
bg: иврит — SI-1452-2

en: Hebrew (lyx)
bg: иврит — LyX

en: Hebrew (phonetic)
bg: иврит — фонетична

en: Hewlett-Packard Internet
bg: Hewlett-Packard Internet — за Интернет

en: Hewlett-Packard Mini 110 laptop
bg: Hewlett-Packard Mini 110 — за преносим компютър

en: Hewlett-Packard SK-2501 Multimedia
bg: Hewlett-Packard SK-2501 Multimedia — за мултимедия

en: Hexadecimal
bg: шестнадесетична

en: Hindi (Bolnagri)
bg: хинди — Болнагри

en: Hindi (KaGaPa, phonetic)
bg: хинди — фонетична по KaGaPa

en: Hindi (Wx)
bg: хинди — Wx

en: Hungarian
bg: унгарска

en: Hungarian (QWERTY)
bg: унгарска — qwerty

en: Hungarian (QWERTY, 101-key, comma, dead keys)
bg: унгарска — 101 клавиша, qwerty, „,“, мъртви клавиши

en: Hungarian (QWERTY, 101-key, comma, no dead keys)
bg: унгарска — 101 клавиша, qwerty, „,“, без мъртви клавиши

en: Hungarian (QWERTY, 101-key, dot, dead keys)
bg: унгарска — 101 клавиша, qwerty, „.“, мъртви клавиши

en: Hungarian (QWERTY, 101-key, dot, no dead keys)
bg: унгарска — 101 клавиша, qwerty, „.“, без мъртви клавиши

en: Hungarian (QWERTY, 102-key, comma, dead keys)
bg: унгарска — 102 клавиша, qwerty, „,“, мъртви клавиши

en: Hungarian (QWERTY, 102-key, comma, no dead keys)
bg: унгарска — 102 клавиша, qwerty, „,“, без мъртви клавиши

en: Hungarian (QWERTY, 102-key, dot, dead keys)
bg: унгарска — 102 клавиша, qwerty, „.“, мъртви клавиши

en: Hungarian (QWERTY, 102-key, dot, no dead keys)
bg: унгарска — 102 клавиша, qwerty, „.“, без мъртви клавиши

en: Hungarian (QWERTZ, 101-key, comma, dead keys)
bg: унгарска — 101 клавиша, qwertz, „,“, мъртви клавиши

en: Hungarian (QWERTZ, 101-key, comma, no dead keys)
bg: унгарска — 101 клавиша, qwertz, „,“, без мъртви клавиши

en: Hungarian (QWERTZ, 101-key, dot, dead keys)
bg: унгарска — 101 клавиша, qwertz, „.“, мъртви клавиши

en: Hungarian (QWERTZ, 101-key, dot, no dead keys)
bg: унгарска — 101 клавиша, qwertz, „.“, без мъртви клавиши

en: Hungarian (QWERTZ, 102-key, comma, dead keys)
bg: унгарска — 102 клавиша, qwertz, „,“, мъртви клавиши

en: Hungarian (QWERTZ, 102-key, comma, no dead keys)
bg: унгарска — 102 клавиша, qwertz, „,“, без мъртви клавиши

en: Hungarian (QWERTZ, 102-key, dot, dead keys)
bg: унгарска — 102 клавиша, qwertz, „.“, мъртви клавиши

en: Hungarian (QWERTZ, 102-key, dot, no dead keys)
bg: унгарска — 102 клавиша, qwertz, „.“, без мъртви клавиши

en: Hungarian (US)
bg: унгарска — американска

en: Hungarian (no dead keys)
bg: унгарска — без мъртви клавиши

en: Hungarian (standard)
bg: унгарска — стандартна

en: Hyper is mapped to Win
bg: И двата Win-а са Hyper

en: Icelandic
bg: исландска

en: Icelandic (Dvorak)
bg: исландска — дворак

en: Icelandic (Macintosh)
bg: исландска — за Macintosh

en: Icelandic (Macintosh, legacy)
bg: исландска — за Macintosh, остаряла

en: Igbo
bg: игбо

en: Indian
bg: индийска

en: Indic IPA
bg: индийска — фонетична по IPA

en: Indonesian (Arab Melayu, extended phonetic)
bg: индонезийска — арабска, малайска, разширена фонетична

en: Indonesian (Arab Melayu, phonetic)
bg: индонезийска — арабска, малайска, фонетична

en: Indonesian (Arab Pegon, phonetic)
bg: индонезийска — арабска, пегон, фонетична

en: Indonesian (Latin)
bg: индонезийска — латиница

en: International Phonetic Alphabet
bg: Международна фонетична азбука

en: International Phonetic Alphabet (QWERTY)
bg: Международна фонетична азбука — qwerty

en: Inuktitut
bg: ескимоска

en: Irish
bg: ирландска

en: Irish (UnicodeExpert)
bg: ирландска — експертна за Уникод

en: Italian
bg: италианска

en: Italian (Dvorak)
bg: италианска — дворак

en: Italian (IBM 142)
bg: италианска — IBM 142

en: Italian (Macintosh)
bg: италианска — за Macintosh

en: Italian (Sun Type 6/7)
bg: италианска — на Sun, вид 6/7

en: Italian (US)
bg: италианска — американска

en: Italian (Windows)
bg: италианска — Windows

en: Italian (intl., with dead keys)
bg: италианска — многоезична, мъртви клавиши

en: Italian (no dead keys)
bg: италианска — без мъртви клавиши

en: Japanese
bg: японска

en: Japanese (Dvorak)
bg: японска — дворак

en: Japanese (Kana 86)
bg: японска — кана 86

en: Japanese (Kana)
bg: японска — кана

en: Japanese (Macintosh)
bg: японска — за Macintosh

en: Japanese (OADG 109A)
bg: японска — OADG 109A

en: Japanese (Sun Type 6)
bg: японска — на Sun, вид 6

en: Japanese (Sun Type 7, PC-compatible)
bg: японска — на Sun, вид 7, съвместима с PC

en: Japanese (Sun Type 7, Sun-compatible)
bg: японска — на Sun, вид 7, съвместима със Sun

en: Japanese Apple keyboards emulate OADG109A backslash
bg: Японските клавиатури на Apple да емулират „\“ по OADG109A7

en: Japanese Apple keyboards emulate PC106 backslash
bg: Японските клавиатури на Apple да емулират „\“ по PC106

en: Japanese keyboard options
bg: Настройки за японска клавиатура

en: Javanese
bg: яванска

en: Kabyle (AZERTY, with dead keys)
bg: кабилска — azerty, мъртви клавиши

en: Kabyle (QWERTY, UK, with dead keys)
bg: кабилска — qwerty, великобританска, мъртви клавиши

en: Kabyle (QWERTY, US, with dead keys)
bg: кабилска — qwerty, американска, мъртви клавиши

en: Kalmyk
bg: калмикска

en: Kana Lock key is locking
bg: Клавишът Lock на кана заключва

en: Kannada
bg: канареска

en: Kannada (KaGaPa, phonetic)
bg: канареска — фонетична по KaGaPa

en: Kashubian
bg: кашубска

en: Kazakh
bg: казахска

en: Kazakh (Latin)
bg: казахска — латиница

en: Kazakh (extended)
bg: казахска — разширена

en: Kazakh (with Russian)
bg: казахска — руски букви

en: Key sequence to kill the X server
bg: Клавишна комбинация за убиването на X сървъра

en: Key to choose the 2nd level
bg: Клавиш за избор 2-то ниво

en: Key to choose the 3rd level
bg: Клавиш за избор 3-то ниво

en: Key to choose the 5th level
bg: Клавиш за избор 5-то ниво

en: Khmer (Cambodia)
bg: кхмерска — камбоджанска

en: Kikuyu
bg: кикуйска

en: Kinesis
bg: Кинезис

en: Komi
bg: комска

en: Korean
bg: корейска

en: Korean (101/104-key compatible)
bg: корейска — съвместима със 101/104 клавиша

en: Korean (Sun Type 6/7)
bg: корейска — на Sun, вид 6/7

en: Korean Hangul/Hanja keys
bg: Клавиши за корейски хангъл/ханча

en: Kurdish (Iran, Arabic-Latin)
bg: кюрдска — иранска, арабски и латински букви

en: Kurdish (Iran, F)
bg: кюрдска — иранска, „F“ горе-вляво

en: Kurdish (Iran, Latin Alt-Q)
bg: кюрдска — иранска, латиница, „Q“ горе-вляво, алтернативна

en: Kurdish (Iran, Latin Q)
bg: кюрдска — иранска, латиница, „Q“ горе-вляво

en: Kurdish (Iraq, Arabic-Latin)
bg: кюрдска — иракска, арабски и латински букви

en: Kurdish (Iraq, F)
bg: кюрдска — иракска, „F“ горе-вляво

en: Kurdish (Iraq, Latin Alt-Q)
bg: кюрдска — иракска, латиница, „Q“ горе-вляво, алтернативна

en: Kurdish (Iraq, Latin Q)
bg: кюрдска — иракска, латиница, „Q“ горе-вляво

en: Kurdish (Syria, F)
bg: кюрдска — сирийска, „F“ горе-вляво

en: Kurdish (Syria, Latin Alt-Q)
bg: кюрдска — сирийска, латиница, „Q“ горе-вляво, алтернативна

en: Kurdish (Syria, Latin Q)
bg: кюрдска — сирийска, латиница, „Q“ горе-вляво

en: Kurdish (Turkey, F)
bg: кюрдска — турска, „F“ горе-вляво

en: Kurdish (Turkey, Latin Alt-Q)
bg: кюрдска — турска, латиница, „Q“ горе-вляво, алтернативна

en: Kurdish (Turkey, Latin Q)
bg: кюрдска — турска, латиница, „Q“ горе-вляво

en: Kutenai
bg: кутенейска

en: Kyrgyz
bg: киргистанска

en: Kyrgyz (phonetic)
bg: киргистанска — фонетична

en: Ladin (German keyboard)
bg: ладинска — немска

en: Ladin (Italian keyboard)
bg: ладинска — италианска

en: Lao
bg: лаоска

en: Lao (STEA)
bg: лаоска — STEA

en: Latvian
bg: латвийска

en: Latvian (Colemak)
bg: латвийска — коулмак

en: Latvian (Colemak, with apostrophe)
bg: латвийска — коулмак, „'“

en: Latvian (Dvorak)
bg: латвийска — дворак

en: Latvian (Dvorak, with Y)
bg: латвийска — американска, „Y“

en: Latvian (Dvorak, with minus)
bg: латвийска — американска, дворак, „-“

en: Latvian (F)
bg: латвийска — „F“ горе-вляво

en: Latvian (Modern Cyrillic)
bg: латвийска — кирилица, модерна

en: Latvian (Modern Latin)
bg: латвийска — латиница, модерна

en: Latvian (Sun Type 6/7)
bg: латвийска — на Sun, вид 6/7

en: Latvian (adapted)
bg: латвийска — адаптирана

en: Latvian (apostrophe)
bg: латвийска — „'“

en: Latvian (apostrophe, dead quotes)
bg: латвийска — „'“, мъртви кавички

en: Latvian (ergonomic, ŪGJRMV)
bg: латвийска — ергономична, ūgjrmv

en: Latvian (programmer Dvorak)
bg: латвийска — дворак за програмисти

en: Latvian (programmer Dvorak, with Y)
bg: латвийска — дворак за програмисти, „Y“

en: Latvian (programmer Dvorak, with minus)
bg: латвийска — дворак за програмисти, „-“

en: Latvian (tilde)
bg: латвийска — „~“

en: Layout of numeric keypad
bg: Подредба на цифровата клавиатура

en: Left Alt
bg: Левият Alt

en: Left Alt (while pressed)
bg: Левият Alt (докато е натиснат)

en: Left Alt as Ctrl, Left Ctrl as Win, Left Win as Left Alt
bg: Левият Alt е Ctrl, левият Ctrl е Win, левият Win е Alt

en: Left Alt is swapped with Left Win
bg: Левият Alt е разменен с левия Win

en: Left Alt+Left Shift
bg: Левият Alt+левият Shift

en: Left Ctrl
bg: Левият Ctrl

en: Left Ctrl as Meta
bg: Левият Ctrl е Meta

en: Left Ctrl to first layout; Right Ctrl to second layout
bg: Левият Ctrl към първата подредба, десният Ctrl към втората

en: Left Ctrl+Left Shift
bg: Левият Ctrl+левият Shift

en: Left Ctrl+Left Win
bg: Левият Ctrl+левият Win

en: Left Shift
bg: Левият Shift

en: Left Win
bg: Левият Win

en: Left Win (while pressed)
bg: Левият Win (докато е натиснат)

en: Left Win chooses 5th level and acts as a one-time lock if pressed with another 5th level chooser
bg: Левият Win избира 5-то ниво и го заключва заедно с друг клавиш за 5-о ниво

en: Left Win to first layout; Right Win/Menu to second layout
bg: Левият Win към първата подредба, десният Win/Menu към втората

en: Legacy
bg: остаряла

en: Legacy Wang 724
bg: Остаряла Wang 724

en: Legacy key with comma
bg: Остарял клавиш с десетична запетая

en: Legacy key with dot
bg: Остарял клавиш с десетична точка

en: Lithuanian
bg: литовска

en: Lithuanian (Dvorak)
bg: литовска — дворак

en: Lithuanian (IBM)
bg: литовска —  IBM

en: Lithuanian (LEKP)
bg: литовска — LEKP

en: Lithuanian (LEKPa)
bg: литовска — LEKPa

en: Lithuanian (Ratise)
bg: литовска — ратис

en: Lithuanian (Sun Type 6/7)
bg: литовска — на Sun, вид 6/7

en: Lithuanian (US)
bg: литовска —  американска

en: Lithuanian (standard)
bg: литовска — стандартна

en: Logitech Cordless Desktop
bg: Logitech Cordless Desktop — безжична

en: Logitech Cordless Desktop (alt.)
bg: Logitech Cordless Desktop — алтернативна

en: Logitech Cordless Desktop LX-300
bg: Logitech Cordless Desktop LX-300 — безжична

en: Logitech Cordless Desktop Navigator
bg: Logitech Cordless Desktop Navigator — безжична

en: Logitech Cordless Desktop Optical
bg: Logitech Cordless Desktop Optical — оптична

en: Logitech Cordless Desktop iTouch
bg: Logitech Cordless Desktop iTouch — безжична

en: Logitech G15 extra keys via G15daemon
bg: Logitech G15, допълнителни клавиши чрез G15daemon

en: Logitech Internet
bg: Logitech Internet — за Интернет

en: Logitech Internet 350
bg: Logitech Internet 350 — за Интернет

en: Logitech Internet Navigator
bg: Logitech Internet Navigator — за Интернет

en: Logitech Ultra-X Cordless Media Desktop
bg: Logitech Ultra-X Cordless Media Desktop — безжична, за мултимедия

en: Logitech iTouch Cordless Y-RB6
bg: Logitech iTouch Cordless — model Y-RB6, безжична

en: Logitech iTouch Internet Navigator SE
bg: Logitech iTouch Internet Navigator SE — за Интернет

en: Logitech iTouch Internet Navigator SE USB
bg: Logitech iTouch Internet Navigator SE — за Интернет

en: Lower Sorbian
bg: долно сорбска

en: Lower Sorbian (QWERTZ)
bg: долно сорбска — qwertz

en: MacBook/MacBook Pro (intl.)
bg: MacBook/MacBook Pro — многоезична

en: Macedonian
bg: македонска

en: Macedonian (no dead keys)
bg: македонска — без мъртви клавиши

en: Macintosh Old
bg: Macintosh Old — стар вариант

en: Make Caps Lock an additional Backspace
bg: Caps Lock е допълнителен Backspace

en: Make Caps Lock an additional Ctrl
bg: Caps Lock е допълнителен Ctrl

en: Make Caps Lock an additional Esc
bg: Caps Lock е допълнителен Esc

en: Make Caps Lock an additional Esc, and Shift + Caps Lock is the Compose
bg: Caps Lock е допълнителен Esc, Shift+Caps Lock е Compose

en: Make Caps Lock an additional Esc, but Shift + Caps Lock is the regular Caps Lock
bg: Caps Lock е допълнителен Esc, Shift+Caps Lock замества Caps Lock

en: Make Caps Lock an additional Hyper
bg: Caps Lock е допълнителен Hyper

en: Make Caps Lock an additional Menu key
bg: Caps Lock е допълнителен Menu

en: Make Caps Lock an additional Num Lock
bg: Caps Lock е допълнителен Num Lock

en: Make Caps Lock an additional Super
bg: Caps Lock е допълнителен Super

en: Make Zenkaku Hankaku an additional Esc
bg: „全角/半角“ (Zenkaku Hankaku) е допълнителен Esc

en: Make right Alt a Hangul key
bg: Десният Alt е хангъл

en: Make right Alt a Hanja key
bg: Десният Alt е ханча

en: Make right Ctrl a Hangul key
bg: Десният Ctrl е хангъл

en: Make right Ctrl a Hanja key
bg: Десният Ctrl е ханча

en: Malay (Jawi, Arabic Keyboard)
bg: малайска — яванска, арабска

en: Malay (Jawi, phonetic)
bg: малайска — яванска, фонетична

en: Malayalam
bg: малаяламска

en: Malayalam (Lalitha)
bg: малаяламска — лалита

en: Malayalam (Poorna, extended InScript)
bg: малаяламска — пурна, разширен инскрипт

en: Malayalam (enhanced InScript, with rupee)
bg: малаяламска — разширен инскрипт, „₨“

en: Maltese
bg: малтийска

en: Maltese (UK, with AltGr overrides)
bg: малтийска — великобританска, AltGr

en: Maltese (US)
bg: малтийска — американска

en: Maltese (US, with AltGr overrides)
bg: малтийска — американска, AltGr

en: Manipuri (Meitei)
bg: манипур — мейтей

en: Maori
bg: маорска

en: Marathi (KaGaPa, phonetic)
bg: марати — фонетична по KaGaPa

en: Marathi (enhanced InScript)
bg: малаяламска — разширен инскрипт

en: Mari
bg: марийска

en: Memorex MX2500 EZ-Access
bg: Memorex MX2500 EZ-Access — за лесен достъп

en: Menu (while pressed), Shift+Menu for Menu
bg: Menu (докато е натиснат), Shift+Menu замества Menu

en: Menu as Right Ctrl
bg: Menu е десният Ctrl

en: Menu chooses 5th level
bg: Menu избира 5-то ниво

en: Menu is mapped to Win
bg: Menu е Win

en: Meta is mapped to Left Win
bg: Левият Win е Meta

en: Meta is mapped to Win
bg: И двата Win-а са Meta

en: Microsoft Internet
bg: Microsoft Internet — за Интернет

en: Microsoft Internet Pro (Swedish)
bg: Microsoft Internet Pro (Swedish) — за Интернет, шведска

en: Microsoft Natural Pro USB/Internet Pro
bg: Microsoft Natural Pro USB/Internet Pro — за Интернет

en: Microsoft Natural Wireless Ergonomic 7000
bg: Microsoft Natural Wireless Ergonomic 7000 — безжична, ергономична

en: Microsoft Office Keyboard
bg: Microsoft Office — за офиса

en: Microsoft Wireless Multimedia 1.0A
bg: Microsoft Wireless Multimedia 1.0A — безжична, за мултимедия

en: Miscellaneous options
bg: Допълнителни

en: Mmuock
bg: муок

en: Modi (KaGaPa, phonetic)
bg: моди — фонетична по KaGaPa

en: Moldavian
bg: молдовска

en: Mon
bg: мон

en: Mon (A1)
bg: мон — A1

en: Mongolian
bg: монголска

en: Mongolian (Bichig)
bg: монголска — бичиг

en: Mongolian (Galik)
bg: монголска — галик

en: Mongolian (Manchu Galik)
bg: монголска — манджурски галик

en: Mongolian (Manchu)
bg: монголска — манджурска

en: Mongolian (Todo Galik)
bg: монголска — тод галик

en: Mongolian (Todo)
bg: монголска — тод

en: Mongolian (Xibe)
bg: монголска — шиве

en: Montenegrin
bg: черногорска

en: Montenegrin (Cyrillic)
bg: черногорска — кирилица

en: Montenegrin (Cyrillic, ZE and ZHE swapped)
bg: черногорска — кирилица, разменени „З“ и „Ж“

en: Montenegrin (Cyrillic, with guillemets)
bg: черногорска — кирилица, „«»“

en: Montenegrin (Latin, QWERTY)
bg: черногорска — латиница, qwerty

en: Montenegrin (Latin, Unicode)
bg: черногорска — латиница, Уникод

en: Montenegrin (Latin, Unicode, QWERTY)
bg: черногорска — латиница, Уникод, qwerty

en: Montenegrin (Latin, with guillemets)
bg: черногорска — латиница, „«»“

en: Multilingual (Canada, Sun Type 6/7)
bg: многоезична — канадска, на Sun вид 6/7

en: N'Ko (AZERTY)
bg: нко — azerty

en: NICOLA-F style Backspace
bg: Backspace на мястото определено от подредбата NICOLA-F

en: Nepali
bg: непалска

en: Non-breaking space at the 2nd level
bg: Интервал без разделяне на 2-то ниво

en: Non-breaking space at the 3rd level
bg: Интервал без разделяне на 3-то ниво

en: Non-breaking space at the 3rd level, thin non-breaking space at the 4th level
bg: Интервал без разделяне на 3-то ниво и тесен интервал без разделяне на 4-то ниво

en: Non-breaking space at the 4th level
bg: Интервал без разделяне на 4-то ниво

en: Non-breaking space at the 4th level, thin non-breaking space at the 6th level
bg: Интервал без разделяне на 4-то ниво и тесен интервал без разделяне на 6-о ниво

en: Non-breaking space at the 4th level, thin non-breaking space at the 6th level (via Ctrl+Shift)
bg: Интервал без разделяне на 4-то ниво и тесен интервал без разделяне на 6-о ниво (с Ctrl+Shift)

en: Non-breaking space input
bg: Интервал без разделяне

en: Northern Saami (Finland)
bg: северносамска — финландска

en: Northern Saami (Norway)
bg: северносамска — норвежка

en: Northern Saami (Norway, no dead keys)
bg: северносамска — норвежка, без мъртви клавиши

en: Northern Saami (Sweden)
bg: северносамска — шведска

en: Norwegian
bg: норвежка

en: Norwegian (Colemak)
bg: норвежка — коулмак

en: Norwegian (Colemak-DH Wide)
bg: норвежка — коулмак DH, широка

en: Norwegian (Colemak-DH)
bg: норвежка — коулмак DH

en: Norwegian (Dvorak)
bg: норвежка — дворак

en: Norwegian (Macintosh)
bg: норвежка — за Macintosh

en: Norwegian (Macintosh, no dead keys)
bg: норвежка — за Macintosh, без мъртви клавиши

en: Norwegian (Sun Type 6/7)
bg: норвежка — на Sun, вид 6/7

en: Norwegian (Windows)
bg: норвежка — Windows

en: Norwegian (no dead keys)
bg: норвежка — без мъртви клавиши

en: Num Lock on: digits; Shift for arrows. Num Lock off: arrows (as in Windows)
bg: Включен NumLock — цифри, Shift преминава към стрелки. Изключен Numlock — само стрелки (като в Windows)

en: Number key 4 when pressed in isolation
bg: 4 самостоятелно

en: Number key 9 when pressed in isolation
bg: 9 самостоятелно

en: Numeric keypad Delete behavior
bg: Поведение на клавиша за триене на цифровата клавиатура

en: Numeric keypad always enters digits (as in macOS)
bg: Цифровата клавиатура генерира само цифри (като в macOS)

en: Occitan
bg: провансалска

en: Ogham
bg: огамска

en: Ogham (IS434)
bg: огамска — IS434

en: Old Hungarian
bg: унгарска — руни

en: Old Hungarian (for ligatures)
bg: унгарска — лигатури за руни

en: Old Solaris keycodes compatibility
bg: Съвместимост със старите кодове на клавиши в Solaris

en: Old Turkic
bg: старотюрска — руни

en: Old Turkic (F)
bg: старотюрска — „F“ горе-вляво

en: Oriya
bg: орийска

en: Oriya (Bolnagri)
bg: орийска — Болнагри

en: Oriya (Wx)
bg: орийска — Wx

en: Ortek Multimedia/Internet MCK-800
bg: Ortek Multimedia/Internet MCK-800 — за мултимедия, за Интернет

en: Ossetian (Georgia)
bg: осетинска — грузинска

en: Ossetian (Windows)
bg: осетинска — Windows

en: Ossetian (legacy)
bg: осетинска — остаряла

en: Ottoman (F)
bg: отоманска — „F“ горе-вляво

en: Ottoman (Q)
bg: отоманска — „Q“ горе-вляво

en: Pannonian Rusyn
bg: панонска русинска

en: Parentheses position
bg: Място на „()“

en: Pashto
bg: пащунска

en: Pashto (Afghanistan, OLPC)
bg: пащунска — афганистанска, OLPC

en: Persian
bg: персийска

en: Persian (Windows)
bg: персийска — Windows

en: Persian (with Persian keypad)
bg: персийска — персийска цифрова клавиатура

en: Phone and ATM style
bg: Телефон, банкомат

en: PinePhone Keyboard
bg: PinePhone

en: Polish
bg: полска

en: Polish (British keyboard)
bg: полска — великобританска

en: Polish (Colemak)
bg: полска — коулмак

en: Polish (Colemak-DH ISO)
bg: полска — коулмак DH, по ISO

en: Polish (Colemak-DH)
bg: полска — коулмак DH

en: Polish (Dvorak)
bg: полска — дворак

en: Polish (Dvorak, with Polish quotes on key 1)
bg: полска — дворак, «„”» при «1»

en: Polish (Dvorak, with Polish quotes on quotemark key)
bg: полска — дворак, «„”» при «'"»

en: Polish (Germany, no dead keys)
bg: полска — немска, без мъртви клавиши

en: Polish (Glagolica)
bg: полска — глаголица

en: Polish (QWERTZ)
bg: полска — qwertz

en: Polish (Sun Type 6/7)
bg: полска — на Sun, вид 6/7

en: Polish (intl., with dead keys)
bg: полска — многоезична, мъртви клавиши

en: Polish (lefty)
bg: полска — за левичари

en: Polish (legacy)
bg: полска — остаряла

en: Polish (programmer Dvorak)
bg: полска — дворак за програмисти

en: Portuguese
bg: португалска

en: Portuguese (Brazil)
bg: португалска — бразилска

en: Portuguese (Brazil, Dvorak)
bg: португалска — бразилска, дворак

en: Portuguese (Brazil, IBM/Lenovo ThinkPad)
bg: португалска — бразилска, IBM/Lenovo ThinkPad

en: Portuguese (Brazil, Nativo for US keyboards)
bg: португалска — бразилска, нативна за САЩ

en: Portuguese (Brazil, Nativo)
bg: португалска — бразилска, нативна

en: Portuguese (Brazil, Sun Type 6/7)
bg: португалска — бразилска, на Sun, вид 6/7

en: Portuguese (Brazil, no dead keys)
bg: португалска — бразилска, без мъртви клавиши

en: Portuguese (Colemak)
bg: португалска — коулмак

en: Portuguese (Macintosh)
bg: португалска — за Macintosh

en: Portuguese (Macintosh, no dead keys)
bg: португалска — за Macintosh, без мъртви клавиши

en: Portuguese (Nativo for US keyboards)
bg: португалска — нативна за САЩ

en: Portuguese (Nativo)
bg: португалска — нативна

en: Portuguese (Sun Type 6/7)
bg: португалска — на Sun, вид 6/7

en: Portuguese (no dead keys)
bg: португалска — без мъртви клавиши

en: Position of Compose key
bg: Положение на Compose

en: Punjabi (Gurmukhi Jhelum)
bg: панджаби — гурмуки джелум

en: Punjabi (Gurmukhi)
bg: панджаби — гурмуки

en: Right Alt
bg: Десният Alt

en: Right Alt (while pressed)
bg: Десният Alt (докато е натиснат)

en: Right Alt chooses 5th level
bg: Десният Alt избира 5-то ниво

en: Right Alt chooses 5th level and acts as a one-time lock if pressed with another 5th level chooser
bg: Десният Alt избира 5-то ниво и го заключва заедно с друг клавиш за 5-о ниво

en: Right Alt never chooses 3rd level
bg: Десният Alt никога не избира 3-то ниво

en: Right Alt+Right Shift
bg: Десният Alt+десният Shift

en: Right Alt; Shift+Right Alt as Compose
bg: Десният Alt, Shift+десният Alt са Compose

en: Right Ctrl
bg: Десният Ctrl

en: Right Ctrl (while pressed)
bg: Десният Ctrl (докато е натиснат)

en: Right Ctrl as Right Alt
bg: Десният Ctrl е десен Alt

en: Right Ctrl chooses 5th level
bg: Десният Ctrl избира 5-то ниво

en: Right Ctrl+Right Shift
bg: Десният Ctrl+десният Shift

en: Right Shift
bg: Десният Shift

en: Right Win
bg: Десният Win

en: Right Win (while pressed)
bg: Десният Win (докато е натиснат)

en: Right Win chooses 5th level and acts as a one-time lock if pressed with another 5th level chooser
bg: Десният Win избира 5-то ниво и го заключва заедно с друг клавиш за 5-о ниво

en: Romanian
bg: румънска

en: Romanian (Germany)
bg: румънска — немска

en: Romanian (Germany, no dead keys)
bg: румънска — немска, без мъртви клавиши

en: Romanian (Sun Type 6/7)
bg: румънска — на Sun, вид 6/7

en: Romanian (Windows)
bg: румънска — Windows

en: Romanian (ergonomic Touchtype)
bg: румънска — ергономична, десетопръстна

en: Romanian (standard)
bg: румънска — стандартна

en: Rupee on 4
bg: „₨“ при „4“

en: Russian
bg: руска

en: Russian (Belarus)
bg: руска — беларуска

en: Russian (Brazil, phonetic)
bg: руска — бразилска, фонетична

en: Russian (Czechia, phonetic)
bg: руска — чешка, фонетична

en: Russian (DOS)
bg: руска — DOS

en: Russian (GOST 14289-88)
bg: руска — ГОСТ 14289-88

en: Russian (GOST 6431-75)
bg: руска — ГОСТ 6431-75

en: Russian (Georgia)
bg: руска — грузинска

en: Russian (Germany, phonetic)
bg: руска — германска, фонетична

en: Russian (Germany, recommended)
bg: руска — германска, препоръчана

en: Russian (Germany, transliteration)
bg: руска — германска, транслитерирана

en: Russian (Kazakhstan, with Kazakh)
bg: руска — казахстанска, за казахски

en: Russian (Macintosh)
bg: руска — за Macintosh

en: Russian (Poland, phonetic Dvorak)
bg: руска — полска, фонетична, дворак

en: Russian (Polyglot and Reactionary)
bg: руска — многоезична, реакционeрска

en: Russian (Programmer)
bg: руска — за програмисти

en: Russian (Rulemak, phonetic Colemak)
bg: руска — Рулмак, фонетична, коулмак

en: Russian (Sun Type 6/7)
bg: руска — на Sun, вид 6/7

en: Russian (Sweden, phonetic)
bg: руска — шведска, фонетична

en: Russian (US, phonetic)
bg: руска — американска, фонетична

en: Russian (engineering, EN)
bg: руска — латиница, за инженери

en: Russian (engineering, RU)
bg: руска — кирилица, за инженери

en: Russian (legacy)
bg: руска — остаряла

en: Russian (phonetic)
bg: руска — фонетична

en: Russian (phonetic, AZERTY)
bg: руска — фонетична, azerty

en: Russian (phonetic, Dvorak)
bg: руска — фонетична, дворак

en: Russian (phonetic, Macintosh)
bg: руска — фонетична, за Macintosh

en: Russian (phonetic, Windows)
bg: руска — фонетична, Windows

en: Russian (phonetic, YAZHERTY)
bg: руска — фонетична, yazherty

en: Russian (plus Tatar letters)
bg: руска — татарски букви

en: Russian (plus Ukrainian and Belarusian letters)
bg: руска — украински и белоруски букви

en: Russian (plus typographic symbols)
bg: руска — типографски знаци

en: Russian (typewriter)
bg: руска — за пишеща машина

en: Russian (typewriter, legacy)
bg: руска — за пишеща машина, остаряла

en: Russian (with US punctuation)
bg: руска — американска пунктуация

en: SVEN Ergonomic 2500
bg: SVEN Ergonomic 2500 — ергономична

en: Saisiyat (Taiwan)
bg: сайсиятска — тайванска

en: Samogitian
bg: жемайтийска

en: Sanskrit (KaGaPa, phonetic)
bg: санскритска — фонетична по KaGaPa

en: Sanskrit symbols
bg: санскритски знаци

en: Santali (Ol Chiki)
bg: сантали — ол чики

en: Scottish Gaelic
bg: келтска — шотландска

en: Secwepemctsin
bg: шъкуъпмъктчин

en: Semicolon on third level
bg: „;“ на 3-то ниво

en: Serbian
bg: сръбска

en: Serbian (Cyrillic, ZE and ZHE swapped)
bg: сръбска — кирилица, разменени „З“ и „Ж“

en: Serbian (Cyrillic, with guillemets)
bg: сръбска — кирилица, „«»“

en: Serbian (Latin)
bg: сръбска — латиница

en: Serbian (Latin, QWERTY)
bg: сръбска — латиница, qwerty

en: Serbian (Latin, Unicode)
bg: сръбска — латиница, Уникод

en: Serbian (Latin, Unicode, QWERTY)
bg: сръбска — латиница, Уникод, qwerty

en: Serbian (Latin, with guillemets)
bg: сръбска — латиница, „«»“

en: Serbian (Russia)
bg: сръбска — руска

en: Serbian (combining accents instead of dead keys)
bg: сръбска — комбиниращи ударения вместо мъртви клавиши

en: Serbo-Croatian (US)
bg: сърбохърватска — американска

en: Shan
bg: шан

en: Shan (Zawgyi)
bg: шан — Zawgyi

en: Shift + Num Lock enables PointerKeys
bg: Shift+Num Lock превключват клавишите за придвижване

en: Shift cancels Caps Lock
bg: Shift отменя Caps Lock

en: Shift does not cancel Num Lock, chooses 3rd level instead
bg: Shift не отменя Caps Lock, а избира 3-то ниво

en: Sicilian
bg: сицилианска

en: Sicilian (US keyboard)
bg: сицилианска — американска

en: Silesian
bg: силезка

en: Silvercrest Multimedia Wireless
bg: Silvercrest Multimedia Wireless — безжична, за мултимедия

en: Sindhi
bg: синдхи

en: Sinhala (US)
bg: синхала — американска

en: Sinhala (phonetic)
bg: синхала — фонетична

en: Slovak
bg: словашка

en: Slovak (ACC layout, only accented letters)
bg: словашка — ACC, само букви с надредни знаци

en: Slovak (QWERTY)
bg: словашка — qwerty

en: Slovak (QWERTY, extra backslash)
bg: словашка — qwerty, допълнителна „\“

en: Slovak (Sun Type 6/7)
bg: словашка — на Sun, вид 6/7

en: Slovak (extra backslash)
bg: словашка — допълнителна „\“

en: Slovenian
bg: словенска

en: Slovenian (US)
bg: словенска —  американска

en: Slovenian (with guillemets)
bg: словенска — „«»“

en: Spanish
bg: испанска

en: Spanish (Dvorak)
bg: испанска — дворак

en: Spanish (Latin American)
bg: испанска — латиноамериканска

en: Spanish (Latin American, Colemak)
bg: испанска — латиноамериканска, коулмак

en: Spanish (Latin American, Dvorak)
bg: испанска — латиноамериканска, дворак

en: Spanish (Latin American, dead tilde)
bg: испанска — латиноамериканска, мъртва „~“

en: Spanish (Latin American, no dead keys)
bg: испанска — латиноамериканска, без мъртви клавиши

en: Spanish (Sun Type 6/7)
bg: испанска — мъртви клавиши

en: Spanish (Windows)
bg: испанска — Windows

en: Spanish (dead tilde)
bg: испанска — мъртва „~“

en: Spanish (no dead keys)
bg: испанска — без мъртви клавиши

en: Special keys (Ctrl+Alt+&lt;key&gt;) handled in a server
bg: Специалните комбинации (Ctrl+Alt+&lt;клавиш&gt;) се обработват от сървъра

en: Sun Type 6 (Japanese)
bg: На Sun, вид 6 — японска

en: Sun Type 6 USB (Japanese)
bg: На Sun, вид 6 USB — японска

en: Sun Type 6 USB (Unix)
bg: На Sun, вид 6 USB — за Unix

en: Sun Type 6/7 USB
bg: На Sun, вид 6/7 USB

en: Sun Type 6/7 USB (European)
bg: На Sun, вид 6/7 USB — европейска

en: Sun Type 7 USB
bg: На Sun, вид 7 USB

en: Sun Type 7 USB (European)
bg: На Sun, вид 7 USB — европейска

en: Sun Type 7 USB (Japanese)/Japanese 106-key
bg: На Sun, вид 7 USB — японска/японска със 106 клавиша

en: Sun Type 7 USB (Unix)
bg: На Sun, вид 7 USB — за Unix

en: Sun key compatibility
bg: Съвместимост с клавишите на Sun

en: Super Power Multimedia
bg: Super Power Multimedia — за мултимедия

en: Swahili (Kenya)
bg: суахили — кенийска

en: Swahili (Tanzania)
bg: суахили — танзанийска

en: Swap Ctrl and Caps Lock
bg: Размяна на Ctrl и Caps Lock

en: Swap Esc and Caps Lock
bg: Размяна на Esc и Caps Lock

en: Swap Left Alt with Left Ctrl
bg: Размяна на левия Alt с левия Ctrl

en: Swap Left Win with Left Ctrl
bg: Размяна на левия Win с левия Ctrl

en: Swap Right Alt with Right Ctrl
bg: Размяна на десния Alt с десния Ctrl

en: Swap Right Win with Right Ctrl
bg: Размяна на десния Win с десния Ctrl

en: Swap with square brackets
bg: Замяна с „[]“

en: Swedish
bg: шведска

en: Swedish (Dvorak A5)
bg: шведска — дворак, A5

en: Swedish (Dvorak)
bg: шведска — дворак

en: Swedish (Dvorak, intl.)
bg: шведска — дворак, многоезична

en: Swedish (Macintosh)
bg: шведска — за Macintosh

en: Swedish (Sun Type 6/7)
bg: шведска — на Sun, вид 6/7

en: Swedish (Svdvorak)
bg: шведска — шведски дворак

en: Swedish (US)
bg: шведска — американска

en: Swedish (no dead keys)
bg: шведска — без мъртви клавиши

en: Swedish Sign Language
bg: шведска — жестомимична

en: Switching to another layout
bg: Клавиш(и) за смяна на подредбата

en: Symplon PaceBook tablet
bg: Symplon PaceBook — за таблет

en: Syriac
bg: сириакска

en: Syriac (phonetic)
bg: сириакска — фонетична

en: Taiwanese
bg: тайванска

en: Taiwanese (indigenous)
bg: тайванска — туземна

en: Tajik
bg: таджикска

en: Tajik (legacy)
bg: таджикска — остаряла

en: Tamil (InScript, with Arabic numerals)
bg: тамилска — инскрипт, арабски цифри

en: Tamil (InScript, with Tamil numerals)
bg: тамилска — инскрипт, тамилски цифри

en: Tamil (Sri Lanka, TamilNet '99)
bg: тамилска — шриланкска, TamilNet '99

en: Tamil (Sri Lanka, TamilNet '99, TAB encoding)
bg: тамилска — шриланкска, TamilNet '99, кодиране TAB

en: Tamil (TamilNet '99 with Tamil numerals)
bg: тамилска — TamilNet '99, тамилски цифри

en: Tamil (TamilNet '99)
bg: тамилска — TamilNet '99

en: Tamil (TamilNet '99, TAB encoding)
bg: тамилска — TamilNet '99, кодиране TAB

en: Tamil (TamilNet '99, TSCII encoding)
bg: тамилска — TamilNet '99, кодиране TSCII

en: Tarifit
bg: тарифит

en: Tatar
bg: татарска

en: Telugu
bg: телугу

en: Telugu (KaGaPa, phonetic)
bg: телугу — фонетична по KaGaPa

en: Telugu (Sarala)
bg: телугу — фонетична по Sarala

en: Thai
bg: тайландска

en: Thai (Pattachote)
bg: тайландска — патачотска

en: Thai (TIS-820.2538)
bg: тайландска — TIS-820.2538

en: The "&lt; &gt;" key
bg: Клавиш „&lt;&gt;“

en: The "&lt; &gt;" key chooses 5th level
bg: „&lt;&gt;“ избира 5-то ниво

en: The "&lt; &gt;" key chooses 5th level and acts as a one-time lock if pressed with another 5th level chooser
bg: „&lt;&gt;“ избира 5-то ниво и го заключва заедно с друг клавиш за 5-о ниво

en: The "&lt; &gt;" key; acts as onetime lock when pressed together with another 3rd level chooser
bg: „&lt;&gt;“ избира 3-то ниво и еднократно го заключва заедно с друг клавиш за 3-то ниво

en: Tibetan
bg: тибетска

en: Tibetan (with ASCII numerals)
bg: тибетска — цифри от ASCII

en: To the left of "A"
bg: Вляво от „A“

en: Truly Ergonomic 227
bg: Truly Ergonomic 227 — ергономична

en: Truly Ergonomic 229
bg: Truly Ergonomic 229 — ергономична

en: Trust Wireless Classic
bg: Trust Wireless Classic — безжична

en: Tswana
bg: тсуанска

en: Turkish
bg: турска

en: Turkish (Alt-Q)
bg: турска — „Q“ горе-вляво, алтернативна

en: Turkish (E)
bg: турска — „E“ горе-вляво

en: Turkish (F)
bg: турска — „F“ горе-вляво

en: Turkish (Germany)
bg: турска — германска

en: Turkish (Sun Type 6/7)
bg: турска — на Sun, вид 6/7

en: Turkish (i and ı swapped)
bg: турска — разменени „i“ и „ı“

en: Turkish (intl., with dead keys)
bg: турска — многоезична, мъртви клавиши

en: Turkmen
bg: тюркменска

en: Turkmen (Alt-Q)
bg: тюркменска — „Q“ горе-вляво, алтернативна

en: TypeMatrix EZ-Reach 2030 USB (102/105:EU mode)
bg: TypeMatrix EZ-Reach 2030 USB — режим 102/105:EU

en: TypeMatrix EZ-Reach 2030 USB (106:JP mode)
bg: TypeMatrix EZ-Reach 2030 USB — режим 106:JP

en: Udmurt
bg: удмуртска

en: Ugaritic
bg: угаритска

en: Ukrainian
bg: украинска

en: Ukrainian (Sun Type 6/7)
bg: украинска — на Sun, вид 6/7

en: Ukrainian (Windows)
bg: украинска — Windows

en: Ukrainian (homophonic)
bg: украинска — еднозвучна, алтернативна

en: Ukrainian (legacy)
bg: украинска — остаряла

en: Ukrainian (macOS)
bg: украинска — macOS

en: Ukrainian (phonetic)
bg: украинска — фонетична

en: Ukrainian (typewriter)
bg: украинска — за пишеща машина

en: Unicode arrows and math operators
bg: Стрелки и математически операции от Уникод

en: Unicode arrows and math operators on default level
bg: Стрелки и математически операции от Уникод на стандартното ниво

en: Urdu (Navees)
bg: урду — навис

en: Urdu (Pakistan)
bg: урду — пакистанска

en: Urdu (Pakistan, CRULP)
bg: урду — пакистанска, CRULP

en: Urdu (Pakistan, NLA)
bg: урду — пакистанска, NLA

en: Urdu (Pakistan, Navees)
bg: урду — пакистанска, навис

en: Urdu (Windows)
bg: урду — Windows

en: Urdu (alt. phonetic)
bg: урду — фонетична, алтернативна

en: Urdu (phonetic)
bg: урду — фонетична

en: Use keyboard LED to indicate modifiers
bg: Индикация на модификаторите чрез клавиатурен светодиод

en: Use keyboard LED to show alternative layout
bg: Индикация чрез клавиатурен светодиод за смяна на подредбата

en: Use user-defined custom XKB types
bg: Подредба на потребителя

en: Usual space at any level
bg: Нормален интервал на всички нива

en: Uyghur
bg: уйгурска

en: Uzbek
bg: узбекска

en: Uzbek (Afghanistan)
bg: узбекска — афганистанска

en: Uzbek (Afghanistan, OLPC)
bg: узбекска — афганистанска, OLPC

en: Uzbek (Latin)
bg: узбекска — латиница

en: Vietnamese
bg: виетнамска

en: Vietnamese (AÐERTY)
bg: виетнамска — ađerty

en: Vietnamese (France)
bg: виетнамска — френска

en: Vietnamese (QĐERTY)
bg: виетнамска — qđerty

en: Vietnamese (US)
bg: виетнамска — американска

en: ViewSonic KU-306 Internet
bg: ViewSonic KU-306 Internet — за Интернет

en: Wang 724 keypad with Unicode arrows and math operators
bg: Цифрова клавиатура — Wang 724, стрелки и математически операции от Уникод

en: Wang 724 keypad with Unicode arrows and math operators on default level
bg: Цифрова клавиатура Wang 724, стрелки и математически операции от Уникод на стандартното ниво

en: Win is mapped to PrtSc and the usual Win
bg: PrtSc е Win (както и клавишите Win)

en: Win+Space
bg: Win+Интервал

en: Wolof
bg: Уолоф

en: Yahoo! Internet
bg: Yahoo! Internet — за Интернет

en: Yakut
bg: якутска

en: Yoruba
bg: йоруба

en: Zero-width non-joiner at the 2nd level
bg: Разделител с нулева широчина на 2-ро ниво

en: Zero-width non-joiner at the 2nd level, non-breaking space at the 3rd level
bg: Разделител с нулева широчина на 2-ро ниво и интервал без разделяне на 3-то ниво

en: Zero-width non-joiner at the 2nd level, non-breaking space at the 3rd level, thin non-breaking space at the 4th level
bg: Разделител с нулева широчина на 2-ро ниво, интервал без разделяне на 3-то ниво и тесен интервал без разделяне на 4-то ниво

en: Zero-width non-joiner at the 2nd level, non-breaking space at the 3rd level, zero-width joiner at the 4th level
bg: Разделител с нулева широчина на 2-ро ниво, интервал без разделяне на 3-то ниво и съединител с нулева широчина на 4-то ниво

en: Zero-width non-joiner at the 2nd level, zero-width joiner at the 3rd level
bg: Разделител с нулева широчина на 2-ро ниво и съединител с нулева широчина на 3-то ниво

en: Zero-width non-joiner at the 2nd level, zero-width joiner at the 3rd level, non-breaking space at the 4th level
bg: Разделител с нулева широчина на 2-ро ниво, съединител с нулева широчина на 3-то ниво и интервал без разделяне на 4-то ниво

en: Zero-width non-joiner at the 3rd level, zero-width joiner at the 4th level
bg: Разделител с нулева широчина на 3-то ниво и съединител с нулева широчина на 4-то ниво

en: ak
bg: Акн

en: am
bg: Амх

en: apl
bg: APL

en: apl2
bg: Apl2

en: aplII
bg: AplII

en: aplx
bg: Aplx

en: ar
bg: Арб

en: as
bg: Асм

en: ast
bg: Аст

en: avn
bg: Авт

en: az
bg: Азр

en: azb
bg: АзЮ

en: be
bg: Бел

en: ber
bg: Брб

en: bg
bg: Бъл

en: bm
bg: Бмб

en: bn
bg: Бнг

en: bqn
bg: BQN

en: brl
bg: Брл

en: bs
bg: Бсн

en: by
bg: Блр

en: ca
bg: Ктл

en: chr
bg: Чрк

en: cm
bg: Кмр

en: cop
bg: Кпт

en: crh
bg: Ттр

en: cs
bg: Чшк

en: custom
bg: Птр

en: da
bg: Дтс

en: de
bg: Нмс

en: de_lld
bg: НЛд

en: dlg
bg: Dya

en: dv
bg: Две

en: dz
bg: Дзн

en: eMachines m6800 laptop
bg: eMachines m6800 — за преносим компютър

en: ee
bg: Еве

en: en
bg: Анг

en: eo
bg: Есп

en: es
bg: Исп

en: et
bg: Ест

en: eu
bg: Евр

en: fa
bg: Прс

en: ff
bg: Фла

en: fi
bg: Фнл

en: fo
bg: Фрр

en: fr
bg: Фрн

en: gaa
bg: Га

en: gag
bg: Ггз

en: gd
bg: Клт

en: gr
bg: Грц

en: gu
bg: Гдж

en: ha
bg: Хск

en: haw
bg: Хвс

en: he
bg: Ивр

en: hi
bg: Хнд

en: hr
bg: Хрв

en: hu
bg: Унг

en: hy
bg: Арм

en: id
bg: Инз

en: ie
bg: Ирл

en: ig
bg: Игб

en: ike
bg: Еск

en: in
bg: Инд

en: ipa
bg: МФА

en: is
bg: Исл

en: it
bg: Итл

en: it_lld
bg: ИЛд

en: ja
bg: Япн

en: ka
bg: Грз

en: kab
bg: Кбл

en: ki
bg: Крг

en: kk
bg: Кзх

en: km
bg: Кхм

en: kn
bg: Кнр

en: ko
bg: Крс

en: ku
bg: Крд

en: kut
bg: Ктн

en: lo
bg: Лск

en: lt
bg: Лит

en: lv
bg: Лат

en: mi
bg: Мрс

en: mk
bg: Мкд

en: ml
bg: Млл

en: mn
bg: Мнг

en: mnw
bg: Мон

en: mr
bg: Мрт

en: ms
bg: Млс

en: mt
bg: Млт

en: my
bg: Брм

en: my-zwg
bg: БрЗ

en: ne
bg: Нпл

en: nl
bg: Ндр

en: no
bg: Нрв

en: nqo
bg: НКо

en: oldhun
bg: УнР

en: oldhun(lig)
bg: УнЛ

en: or
bg: Ори

en: pa
bg: Пнд

en: ph
bg: Флп

en: pl
bg: Плс

en: ps
bg: Пщн

en: pt
bg: Прт

en: rif
bg: Трф

en: ro
bg: Рмн

en: ru
bg: Рск

en: sa
bg: Снс

en: sas
bg: СнЗ

en: sat
bg: Снт

en: sax
bg: Скс

en: sd
bg: Снд

en: shn
bg: Шан

en: shn-zwg
bg: ШаЗ

en: shs
bg: Шкп

en: si
bg: Снх

en: sk
bg: Слш

en: sl
bg: Слн

en: sq
bg: Алб

en: sr
bg: Срб

en: sv
bg: Швд

en: sw
bg: Схл

en: syc
bg: Срк

en: ta
bg: Тмл

en: te
bg: Тлг

en: tg
bg: Тдж

en: th
bg: Тск

en: tk
bg: Трк

en: tn
bg: Тсн

en: tr
bg: Трс

en: ufd
bg: Обд

en: ug
bg: Угр

en: uk
bg: Укр

en: ur
bg: Урд

en: us
bg: Амр

en: uz
bg: Узб

en: vi
bg: Втн

en: wo
bg: Улф

en: workman-p
bg: Уъркман-P

en: xsy
bg: Сст

en: xx
bg: Xx

en: yo
bg: Йрб

en: zh
bg: Ктс
